IV Spotkanie Seniorów w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

3 paź 2019

W dniu 25.09.2019 delegacja seniorów z DDS-W w Zgierzu uczestniczyła w IV Spotkaniu Seniorów uczestników placówek ” Senior+”  w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Spotkanie odbyło się w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ul. Szamocka 3/5 w Warszawie. Sala była doskonale przygotowana, była prezentacja zdjęć oraz prac uczestników, wyśmienity catering oraz przemiła obsługa. Gratulujemy organizatorom, wiemy jak ciężka to praca.

Na spotkaniu zaprezentowane zostały prace plastyczne oraz program artystyczny w wykonaniu zespołu wokalnego ”Echo” działającego przy naszym zgierskim Domu Senior+.

Przygotowany zestaw utworów okazał się znany publiczności i poruszył tłumy do śpiewu. Ten dzień był okazją do wspólnej zabawy, ciekawych rozmów,  wymiany doświadczeń i integracji grup z całego kraju.

Na ręce Pani Sylwii Boratyńskiej został przekazany upominek od seniorów ze Zgierza, obraz  pt.: ” Jak widzę wolność…” , autorstwa Pani Teresy Banasiewicz,  naszej drogiej malarki, poetki amatorki, która stworzyła ten obraz na potrzeby konkursu plastycznego.

” Myślę, że Warszawa, to będzie odpowiednie miejsce dla niego i z dumą będzie godnie reprezentował Zgierz …” – powiedziała sama autorka o swoim obrazie.