Gwiazdka MOPS, paczki dla dzieci i potrzebujących

23 gru 2020

Jak co roku MOPS w Zgierzu aktywnie włącza się w akcje świąteczne organizowane na terenie naszego miasta. Od wielu lat jest także inicjatorem akcji Gwiazdka MOPS i w tym roku nie było inaczej. Dzięki wsparciu darczyńców przygotowane zostało 120 paczek świątecznych dla dzieci oraz osób starszych.

Dwóch darczyńców przekazało ponadto paczki świąteczne dla 30 dzieci.

3 podopiecznych MOPS otrzymało dary rzeczowe przekazane przez dwóch darczyńców.

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Zgierzu przekazało paczki żywnościowe dla 150 zgierskich rodzin. Akcja koordynowana była przy współpracy z MOPS w Zgierzu oraz Strażą Miejską w Zgierzu.

Urząd Miasta Zgierza sfinansował zakup paczek kateringowych dla 50 osób samotnych i starszych, korzystających w tym roku ze wsparcia w postaci gorącego posiłku, które są Klientami MOPS. W paczkach znalazły się produkty świąteczno-wigilijne.

To nie wszystkie inicjatywy podjęte na rzecz dzieci, osób starszych i samotnych, w jakich udział bierze Nasz Ośrodek. Niebawem przekażemy szersze informacje w tym temacie. Dostępne będą także zdęcia z wydarzeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym i zaangażowanym! Jednocześnie składamy życzenia – zdrowia, pomyślności oraz pogody ducha w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.