Dzień Dziecka w Nowym Duninowie

19 cze 2019

W dniu 15 czerwca 2019 roku po raz jedenasty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej im. b. o. R. Chylińskiego w Zgierzu wraz ze Stowarzyszeniem Jacht Klub Boruta zrealizował projekt socjalny, którego głównym celem było zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego. 32 dzieci z Miasta Zgierza oraz 18 dzieci z Gminy Nowy Duninów bawiło się w stanicy wodnej i pływało żaglówkami po zalewie Włocławskim pod opieką sterników – członków bractwa żeglarskiego. Młodzi adepci żeglarstwa z łask Neptuna i jego małżonki Prozerpiny zostali poddani obrzędowi chrztu żeglarskiego, w czasie którego siłę i odwagę wykazali, przez co stwierdzono ex offity przydatność do żeglugi po morzach i oceanach.

Zmaganiom przyszłych żeglarzy kibicowali zaproszeni przez Dyrektora MOPS Panią Ewę Lesiak i Komandora Stowarzyszenia – Pana Karola Szmyta goście, wśród których był Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski oraz Wójt Gminy Nowy Duninów Pan Mirosław Krysiak.

Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu biur poselskich Pani Agnieszki Hanajczyk i Pana Artura Dunina, firmie „Panda-Hurt” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Piekarni GS Samopomoc Chłopska i supermarketowi Tesco.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające przejście chrztu żeglarskiego i upominki przekazane przez Prezydenta Miasta Zgierza.

Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu socjalnego żeglarskie – Ahoj!!!